Afbeelding
Foto: Multraship

Multraship opent nieuw simulator- en trainingscentrum in samenwerking met Wärtsilä

Maritiem Courant Scheepvaart

Novatug, de innovatie- en R&D-afdeling van Multraship Towage & Salvage, heeft een geavanceerd simulator- en trainingscentrum geopend met technologie van Wärtsilä. Dit centrum bevordert veiligere operaties en versterkt de paraatheid en effectiviteit van de bemanning voor complexe sleep-, scheepsmanoeuvre- en specialistische maritieme operaties.

De nieuwe simulatorruimte, gevestigd op het hoofdkantoor van de groep in Terneuzen, Nederland, stelt kapiteins, towmasters en bemanningen in staat om te trainen in realistische operationele scenario’s, waaronder complexe sleepmanoeuvres, uitdagende navigatieomstandigheden, projectsleepoperaties en noodscenario’s.

Het nieuwe trainingscentrum combineert een ultramoderne full-mission simulator, mixed reality-technologie, projectsimulatiemogelijkheden en op maat gemaakte digitale scheepsmodellen die de operationele omgevingen en de eisen voor scheepsmanoeuvres van de vloot weerspiegelen. Dit omvat een zeer gedetailleerd digitaal model van een Carrousel RAVE-sleepboot.

,,De meeste scheepssimulatoren zijn gebouwd om bemanningen te trainen voor navigatiescenario’s, maar de nieuwe simulator van Multraship is specifiek ontworpen om onze bemanningen inzicht te geven in de uitdagingen van manoeuvreerbaarheid’’, zegt Leendert Muller, managing director van Multraship. Effectieve operaties zijn afhankelijk van nauwe samenwerking tussen towmasters, stuurmannen en vele andere betrokkenen. De simulator is gebouwd om precies dit soort gecoördineerde bediening en communicatie te ontwikkelen.’’

Op termijn is het de ambitie om de locatie te ontwikkelen tot een gespecialiseerd regionaal trainingscentrum voor de bredere maritieme sector.

ADVERTENTIES