
Maritime Industry: al twintig jaar een ijkpunt voor de binnenvaart
Het grootste netwerk- en kennisevent voor de binnenvaart in de Benelux jubileert: twintig jaar Maritime Industry in Gorinchem. Dat mag en zal worden gevierd op 2, 3 en 4 juni. In een sector die altijd in beweging is en zich zo midden in een enorme transitie bevindt, is Maritime Industry een jaarlijks ijkpunt. Het ideale moment om elkaar te ontmoeten, bij te praten en de nuttige en aangename zaken in het leven met elkaar te verbinden.
De organisatoren van de beurs toeren het land door dit jaar. Ze bezoeken de bedrijven, meer dan dertig zijn het er, die er vanaf dag één bij zijn geweest en dus hun eigen twintigjarig jubileum op deze beursvloer meebeleven. ,,We krijgen regelmatig foto’s toegestuurd van hoe het er die eerste keer uitzag’’, vertellen Lotte van Es en Kai Dompeling lachend. ,,Dat was nogal een verschil met nu. Van een soort houten markttafel van destijds naar de prachtige stands die ze nu hebben staan.’’
Onder de exposanten dit jaar zijn bedrijven die ook zelf een jubileum te vieren hebben. Zo bestaat Koedood 65 jaar en viert Riegman & Klaverdijk op 1 juni zijn 70-jarig bestaan. Bij die feestjes wil de organisatie ook stilstaan, maar Lotte van Es benadrukt: ,,We zijn iedereen dankbaar die aan Maritime Industry deelneemt, of dat nu voor de twintigste keer, de zeventiende keer of de eerste keer is. We maken er voor iedereen weer een even mooi evenement van. We zullen ons jubileum best uitlichten en het is leuk te merken dat mensen er echt graag bij willen zijn.’’
Maritime Industry zal dinsdag 2 juni op feestelijke wijze worden geopend en op de bovenverdieping van de Evenementenhal Gorinchem worden twee exposities ingericht in samenwerking met Maas Binnenvaartmuseum: één over de geschiedenis van de binnenvaart en één over varende vrouwen. Bij die tweede expositie organiseert Maritime Industry nog een leuk side event.
Het kennisprogramma dat in vorige edities was geconcentreerd op de dinsdag is nu alle dagen te bezoeken. Het zal meer ingestoken zijn op ‘best practices’ van nieuwe ontwikkelingen en technologieën door mensen uit het veld. Het zal bovendien centraler op de beursvloer plaatsvinden. Op Next Level, de bovenverdieping van de Evenementenhal, komt een podium te staan nabij het food court, met schermen en een tribuneopstelling eromheen. Iedere dag vindt daar een keur aan interessante sessies plaats.
Nieuwe producten en ontwikkelingen kun je verder ontdekken door de Innovatieroute te volgen die over de beurs loopt. Exposanten die hieraan deelnemen worden uitgelicht op gedrukte en digitale plattegronden en letterlijk op de beursvloer zelf. Volg de innovatieroute en laat je bij de stands van de deelnemers inspireren door live demonstraties en deskundige uitleg bij innovaties die echt verschil maken. Bezoekers kunnen hun stem uitbrengen voor de Innovatie Award.
Ook studenten die Maritime Industry bezoeken kunnen kennismaken met innovatieve bedrijven die bijzondere, interactieve presentaties meebrengen.
Tot besluit: wat is nu het geheim van twintig jaar Maritime Industry? Hoe krijgt de organisatie het voor elkaar om al zo lang relevant te blijven? De credits zijn niet voor de organisatie, meent Lotte van Es. ,,Het geheim zijn de exposanten en de bezoekers zelf. Zij kennen elkaar, zijn heel trouw aan hun industrie en werken met elkaar toe naar een nieuwe toekomst voor de binnenvaart. Wat wij veel terugkrijgen: we zien elkaar weer, het is voor ons zo belangrijk om onze relaties hier ieder jaar te onderhouden.’’
Kai Dompeling vult aan: ,,Voor iedereen verandert er veel in wetgeving, in techniek en op de arbeidsmarkt. Hier ben je drie dagen onder elkaar met degenen die met dezelfde vraagstukken te maken hebben. Dat je elkaar zo kunt ontmoeten en een jubileumfeestje kunt vieren samen, dat is heel waardevol!’’
Madelief
Het is misschien opgevallen: Maritime Industry heeft een nieuw logo. In het beeldmerk is een gloednieuwe tanker verwerkt. De Madelief is daarvoor niet zomaar gekozen. Het schip is afgebouwd met inbreng van vele bedrijven die trouwe exposanten zijn van de beurs en symboliseert zo de samenwerking in de binnenvaart.


