Het vrachtschip Jolyn
Het vrachtschip Jolyn Foto: Wagenborg

Vrachtschip nog vast in haven Hamburg na brand met gewonden

Ellen Lengkeek Haven

Er wordt gezocht naar de oorzaak van de brand, die zondag uitbrak op het vrachtschip Jolyn in de Kühwerderhavenhaven van Hamburg in Duitsland. Daarbij raakten acht mensen gewond. Een deel van hen kon het ziekenhuis weer snel verlaten. Het schip ligt nu vast in Hamburg voor onderzoek. 

De brand brak zondag uit in de kombuis en het vrachtruim van het 90 meter lange en 12,5 meter brede schip uit 2007, dat van de Nederlandse rederij Wagenborg is. 

Acht mensen, waaronder ook een brandweerman, moesten gecontroleerd worden op onder meer het inademen van rook en schadelijke gevolgen. Zeven van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd met ambulances. Één kon ter plekke worden behandeld. 

Bij aankomst van de brandweer was rook zichtbaar aan de achtersteven van het schip en was de bemanning al begonnen met het blussen van het vuur. Volgens lokale media waren al snel tachtig (brandweer-) mensen op locatie aanwezig om hulp te verlenen met een blusboot en duikers. De klus duurde zeker drie uur voordat alles onder controle was.

Mogelijk is er ook asbest vrijgekomen bij de brand, waardoor direct strenge veiligheidsmaatregelen zijn genomen. Onderzoekers mochten gisteren nog het schip alleen betreden met mondbescherming. De Duitse politie heeft een onderzoek ingesteld naar de precieze oorzaak van de brand. 

Royal Wagenborg, opgericht in 1898, is een wereldwijd opererend familiebedrijf in maritieme logistiek. 

ADVERTENTIES